Skip to content Skip to footer

Zvládnete uniknúť z Escape Room? Skúste to v reálnom aj virtuálnom priestore

Escape Room alebo tzv. úniková miestnosť patrí medzi obľúbené voľnočasové aktivity vhodné pre rodiny, skupiny kamarátov alebo kolegov. Pri riešení rôznorodých úloh si vyskúšate spoluprácu v kolektíve pod časovým tlakom, ale určite zažijete aj veľa zábavy. Escape Room môže byť taktiež atraktívnym spestrením teambuildingu.

Team Up teraz posunul Escape Room na nový level. K doterajšej hre v pevnosti pripomínajúcej účinkovanie v televíznom Boyarde pridal možnosť absolvovať Escape Room vo virtuálnej realite. S pomocou moderných technológií sa prenesiete do úplne iného sveta a vyskúšate si novú dimenziu zábavy.

Escape Room v pevnosti

Hra v pevnosti je určená iba pre tímy. V družstve sa môžu nachádzať minimálne dvaja a maximálne piati členovia. Ak dorazíte do Team Up vo väčšej ako 5-člennej skupine, budete rozdelení do viacerých tímov. Netreba sa báť, kapacita pevnosti je až 80 hráčov. Inštruktor vám rozdá náramky s čipom, zaregistruje vás do tímov, odvedie do hernej zóny a vysvetlí pravidlá.

V pevnosti sa nachádza 20 Escape Rooms a dokopy až 24 jedinečných úloh. Cieľom hry je splniť úlohy v najrýchlejšom možnom čase. Za každú zdolanú úlohu získa tím jeden bod. V prípade, že proti sebe súťažíte vo viacerých družstvách, môžete sledovať priebežný stav na výsledkových obrazovkách a motivovať sa do zvyšku hry.

Únikové miestnosti sú rozdelené do štyroch rôznych farieb, pričom každá z tohto kvarteta farieb má aj finálovú miestnosť. Na jej otvorenie musíte zdolať všetky úlohy rovnakej farby a získať z nich indície. Štyri nápovedy vám naznačia, aký kľúč treba zadať k otvoreniu poslednej miestnosti.

Nad vstupom do každej miestnosti nájdete „semafor“. Ak svieti na zeleno, môžete vstúpiť. Ak svieti červená farba, musíte si vybrať inú miestnosť, ktorá nie je obsadená. Pre spustenie hry musí každý člen tímu priložiť hodinky k senzoru pri dverách. Pípnutia musia nasledovať krátko po sebe a na spustenie úlohy vám poslúži veľké zelené tlačidlo. Čas na splnenie úlohy začne plynúť ihneď od zatvorenia dverí a kontrolovať si ho môžete na obrazovke v miestnosti.

Previerka vašich zručností

Špecifikom jednotlivých Escape Rooms sú červené plochy. Na červenú podlahu nemôžete stúpiť, červenej steny sa neradno dotýkať. Po kontakte s nimi zaznie siréna, miestnosť zabliká a objaví sa nápis Stop, z čoho vyplýva, že ste nesplnili úlohu a musíte začať odznova.

Pre splnenie úlohy sa musia dostať do cieľa všetci členovia tímu. Naraz priložia náramky k senzoru, stlačia červené tlačidlo a počkajú, kým sa pred nimi nerozsvieti nápis Bingo. Pri niektorých úlohách to však nie je potrebné. Ukončia sa automaticky po ich splnení.

Samotné názvy miestností resp. úloh naznačujú, že preveria vašu fyzickú zdatnosť, logické myslenie aj komunikačné zručnosti. Čaká vás minigolf, bludisko s loptou, lanovka, opice, lovec svetla, elektrina, bazén, strelnica, izba slepého vraha či banková lúpež. Absolvovanie celej hry v pevnosti potrvá dve až tri hodiny.

Escape Room vo virtuálnej realite

Druhou alternatívou, ako si vyskúšať únikové miestnosti v Team Up, je Escape Room vo virtuálnej realite. Vďaka moderným technológiám a audiovizuálnej technike váš čaká jedinečný zážitok podporený dávkou adrenalínu. Podobne ako v pevnosti, aj v tomto prípade neuspejete bez tímovej podpory. Počet hráčov sa pohybuje od troch do piatich. Trvanie jednej hry od 45 do 60 minút.

Aké hry sú pre tímy pripravené?

Prvá je Dračia veža, v ktorej sa nachádzajú šialený alchymista a hladný drak. Predstavte si, že ste obvinení zo zločinu, ktorý ste nespáchali. A musíte nájsť spôsob, ako uniknúť preč. Druhá hra V hlbinách Osiris vás prenesie pod hladinu oceánu. V hlbokých vodách budete hľadať starobylý chrám, ale vaša misia môže trvať iba tak dlho, ako vám vydržia zásoby kyslíka. Podarí sa vám dovtedy získať potrebné artefakty?

Ďalšou hernou možnosťou je Vlak pomsty. Dr. Steem prichádza chce zničiť mesto, ktoré ho uväznilo. Vlak naložený dynamitom je na ceste a po príchode do mesta vybuchne. Stihnete ho zastaviť skôr, ako sa tak stane?

V Escape room vo virtuálnej realite vám môžu zamotať hlavu aj Paradoxy časopriestoru. Vydajte sa na púť vekmi, aby ste zastavili šialeného génia. Nenechajte sa rozptýliť prehistorickou krásou ani apokalyptickou budúcnosťou. Podstatný je čas. Ak mu porozumiete, môžete ho ovládnuť. Zvládnete to?

Kde nájdete Team Up?

Zábavné centrum Team Up sa nachádza na treťom poschodí nákupného centra STYLA na Zlatých pieskoch v Bratislave (Studená 4/B). Jeho súčasťou sú šatne s uzamykateľnými skrinkami, toalety aj sprchy. Výhodou je dobrá dopravná dostupnosť a bezplatné parkovisko. V Team Up nájdete taktiež spoločenskú miestnosť s možnosťou občerstvenia.