1.1.2020

Team Up „hacky“, ako si konečne splniť najčastejšie predsavzatia

Poďme sa pozrieť na klasický prelom decembra a januára. Zosumarizovali ste si všetkých 12 mesiacov. Prišli ste na to, že v niektorých oblastiach svojho života ste sa mohli budúci rok zlepšiť. Určite vám napadlo, že v roku 2020 by ste mohli tráviť viac času s rodinou a najbližšími, konečne schudnúť, viac športovať, menej sa stresovať a posnažiť sa mať lepšie vzťahy s kolegami. Pod minuloročnými predsavzatiami iba prepíšete rok (ako každý rok) a budete veriť, že v 2020 to už určite vyjde.


Všetci sme len ľudia. Unesení každodennými udalosťami do pár dní či týždňov všetky predsavzatia zabudneme a na konci roka nám zostanú len výčitky. Pre všetkých však máme dobrú správu: AJ TÁ NAJMENŠIA SNAHA SA POČÍTA 😊Preto sme pre vás spísali malé „easy hacky“, s ktorými si tohto roku jednoducho splníte najčastejšie predsavzatia. Naozaj. A bodka! Poďme sa na to pozrieť:   

Tráviť viac času s rodinou a najbližšími

V prvom rade si pripomeňme známy fakt, ktorý by sme si všetci mali dobre pamätať. Každý človek na sklonku svojho života najviac ľutoval, že nestrávil viac času so svojou rodinou. Nikto z nás nebude ľutovať, že viac nezarábal, nešportoval či nečítal viac kníh, či už to bude zaneprázdnený podnikateľ alebo zanietený bohém.  

  

Team Up hack č.1: Udalosť v kalendári   

 

Čas pre rodinu je udalosť! Preto si vytvorte opakujúce sa bloky v kalendári. Na pravidelný čas si zvyknete a časom si naň nebudete nič plánovať. Vyznačte si ho obľúbenou farbou a pridajte si ho aj do pracovného kalendára. Keby náhodou.   

  

Team Up hack č.2: Kreatívny a neopozeraná program pre všetkých  

 

Kto sa hrá, nehnevá. Preto treba vymyslieť program, ktorý bude baviť každého člena rodiny. U nás v Team Up sme stavili na 24 rôznych úloh, ktoré bude chcieť zdolať každý. 

Úlohy:  

 

  • preveria fyzickú kondíciu  

  • preveria logické schopnosti  

  • teamovú spoluprácu  

  • zabavia najmladších aj najstarších 

  • užijú si ich aj tí najmenej pohybovo zdatní či so zdravotným obmedzením (vyskočená platnička, tehotné ženy a pod.) 

 

Pozrite si video, v ktorom nájdete ukážky hier, na ktoré vaša rodinka veľmi dlho nezabudne.

Schudnem alebo budem viac cvičiť

V prvom rade je potrebné si určiť a definovať skutočnú motiváciu, ktorá za týmto rozhodnutím stojí. Keď sa sami seba spýtate „prečo” a odpoveď vo vašej hlave znie „mal/mala by som” „všetci cvičia” alebo „aby som sa páčil ostatným”, toto predsavzatie môžete rovno vyškrtnúť zo zoznamu.   

  

Hack č.1: Definujte si motiváciu, pre ktorú to má zmysel  

 

Nájdite si správnu a hlavne konkrétnu motiváciu, ktorej sa budete držať. Či už ide o vaše zdravie, dosiahnutie určitého cieľa, alebo výsledkov ( napr. odbehnúť maratón či znížiť si cholesterol v krvi). Uvidíte, presne merateľné a hlavne reálne ciele fungujú na všetkých, aj na vás.   

  

Hack č. 2: Definujte si proces, ktorý vás bude baviť  

 

Nemáte radi zeleninu? Fajn, tak sa vzdajte sladkostí a bielej múky. Neznášate klasické fitko, kde na vás každý zazerá aj keď len vo vašej hlave? Fajn! Na svete existuje také množstvo aktivít, pri ktorých sa budete nie len hýbať, ale ešte sa aj zabavíte. Vyskúšajte vzdušnú akrobaciu, cez víkendy sa vyberte s priateľmi zdolať horolezeckú stenu, zahrajte si laser game či vyskúšajte slovenskú pevnosť boyard u nás v Team Up.👇🏻 

Mať viac času na priateľov

Vraví sa, že priatelia sú tí najdôležitejší ľudia v našich životoch. Nemusíme byť s nimi však každý deň, ani týždeň, pretože čas strávený s kamarátmi sa nemeria podľa kvantity, ale kvality.  

  

Team Up hack 1: Zabudnite na bar 

 

Odvolať jeden večer s kamošmi v bare nie je žiadna katastrofa. V realite však všetci vieme, že to nie je iba jeden večer a aj ten najlepší kamoš raz za čas zruší večer pri pivku či dobrej večeri, lebo veď „vynahradíme si to” a „píšeme si”. Preto ak ide o chvíle s priateľmi, dajte si záležať a stavte na zážitky, ktoré len tak ľahko nezrušíte.  

  

Team Up hack 2: Zorganizujte si nezabudnuteľný program

 

Výlet, chata či iné teamové aktivity vaše kamarátstvo spevnia a každý si ich rád absolvuje. My to vidíme na každej partičke kamošov, ktorá si po odohratí hry v Team up pripije na bare zaslúženou „odmenou” a niet nad spoločný pocit skvele odvedenej teamovej práce.


Zlepším si vzťahy na pracovisku

Vieme, že do práce sa chodí pracovať a to je priorita. Na pracovisku však spolu s kolegami stravíme plus mínus 8 hodín denne. Chladné a formálne vzťahy, ktoré sú postavené na small talk-och v kuchynke sa však často odrážajú aj do kolektívnej nálady v práci, výsledkov a následne aj fluktuácie. Pritom je veľmi pravdepodobné, že väčšina kolegov je vaša krvná skupina a môžu sa stať vašimi skvelými kamarátmi.  

  

Team Up hack 1:  

Stavte na istotu, ktorá sadne každému 

  

Zmeňte vzduch a skúste na rokmi a firmami overený teambuilding. Kolegovia aj vy sa ocitnete v atypických rolách oproti tým, ktoré hrajete každý deň na pracovisku. Pravdepodobne zistíte, že napríklad ten „večne zamyslený” kolega je najvtipnejší típek široko-ďaleko a tá „nová z finančného” je múdrejšia, ako sa zdá.  

  

Team Up hack 2: Keď teambulding, tak pre celý team  

  

Je náročné vybrať aktivitu, ktorá sa bude páčiť každému. Preto sme v našom zábavnom parku vytvorili sériu úloh, pri ktorých svoje fyzické a logické zdatnosti využije každý člen teamu. Naša slovenská „pevnosť boyard” si získala ľudí každého veku aj kondície.
Radi vám s organizáciou pomôžeme a privítame u nás pár členné teamy, naše kapacity však unesú až 250 ľudí. Pozrite sa, čo u nás spolu môžeme vymyslieť, aby ste v roku 2020 mali na pracovisku mali s kolegami tie skvelé vzťahy a ešte lepšie výsledky: https://teamup.sk/sk/teambuilding