21.9.2022

Pevnosť Boyard nie je klasická escape room, ponúka viac úloh aj zábavy pre tímy

Hľadáte s kamarátmi alebo kolegami aktivitu, pri ktorej by ste sa zabavili a zároveň utužili partiu? TeamUp ponúka riešenie v podobe hry na štýl pevnosť Boyard. Na rozdiel od bežnej escape room si počas nej vyskúšate rôznorodejšie úlohy a ak prídete vo väčšom počte, môžete súperiť v tímoch proti sebe.

Únikové hry fungujú na takom princípe, že počas približne hodiny sa potrebujete dostať von z uzamknutej miestnosti alebo viacerých miestností. Postupne hľadáte indície, riešenia hádaniek aj hlavolamov a vďaka tímovej spolupráci sa snažíte odomknúť dvere, ktorými preniknete späť na „slobodu“. V Team Up však nájdete až 20 špecifických miestností, ktoré preveria nielen logiku, ale aj fyzickú pripravenosť.

Veľké skupiny sú vítané

Hra v štýle pevnosť Boyard je určená pre tímy. V jednom družstve môžu byť minimálne dvaja a maximálne piati členovia. Ak prídete napríklad tridsiati, nie je to problém. Rozdelíme vás do viacerých tímov. Počas hry vždy vidíte, ako sa darí vaším kolegom. Budete navzájom súperiť, čo vás povzbudí k ešte väčšiemu nasadeniu. Výhodou je, že počas hry môžete kedykoľvek odbehnúť

na toaletu alebo sa občerstviť.

V rámci hry budete zdolávať 24 úloh v 20 miestnostiach. Úlohy sú kombináciou fyzickej zdatnosti, strategického aj logického myslenia a zručnosti v komunikácii. Pripravené budú logické hádanky, lezecká stena, postrehové úlohy, vedomostný kvíz či hudobný rébus. Cieľom je postupne plniť jednotlivé úlohy, získať indície a vylúštiť hádanky vedúce k otvoreniu finálnych miestností.

Preveríme vašu šikovnosť

Dĺžka trvania hry pevnosť Boyard závisí od šikovnosti hráčov. Zdolanie všetkých úloh si zvyčajne vyžaduje dve až tri hodiny. Aby sa vám plnili ľahšie, pred začiatkom hry sa môžete prezliecť do športového oblečenia. Postačí tričko a krátke nohavice, pretože naše priestory sú v lete klimatizované a v zime vykurované. K dispozícii sú aj sprchy a po skončení hry môžete využiť spoločenskú zónu s barom.

V TeamUp sa snažíme vyhovieť všetkým návštevníkom. V prípade, že sa vo vašom tíme objaví niekto s obmedzenou mobilitou alebo zdravotným problémom, nemusí sa zúčastniť všetkých úloh. Bude súčasťou tímu a pomôže s takými úlohami, ktoré uzná za vhodné. Navyše, psychický podporí ostatných, čo môže byť takisto dôležitá pomoc.

Nájdete nás na treťom poschodí nákupného centra Styla na Zlatých pieskoch v Bratislave. Bonusom je bezplatné parkovanie.