2.8.2019

Na výlet s rodinou: Bratislava ponúka viac ako si myslíte

Bratislava je pre mnohých návštevníkov turistickým lákadlom, ktoré sa môže pochváliť množstvom kultúrnych aj historických zaujímavostí, zábavy, atrakcií a obchodov. Ak sa chystáte v Bratislave stráviť víkend, alebo čo i len jeden deň, možno sa vám zíde zopár dobrých tipov, čo v meste na Dunaji nevynechať, aby bol váš výlet skutočne výnimočný. 

 

Železničné múzeum, Zlaté piesky a niečo špeciálne navyše

Ak sa chystáte do Bratislavy v smere od Pezinka, zastavte sa v Rači v Železničnom múzeu v rušňovom depe Bratislava – východ.  Môžete tam  obdivovať odstavené staré lokomotívy, vagóny, modelové koľajiská s modelmi reálnych bratislavských stavieb (Hlavná stanica, Červený most, Kamzík, či Hlavné rušňové depo) či dokonca točňu. Asi najviac upúta nemecký pancierový vozeň z čias druhej svetovej vojny. Do všetkých mašín sa dá vojsť a poprezerať si ich zvnútra a samotné múzeum často pripravuje zaujímavý program.

.

 

Ak ste hladní, tak najesť sa môžete v Shopping palace, ktorý je veľmi blízko Zlatých pieskov, miesta, ktoré je plné zábavy, športu a oddychu. Zlaté piesky sú už tradične miestom, kde môžete stráviť pokojne aj niekoľko dní. Voda, slniečko, vodné atrakcie a streetfood – či už moderný, alebo klasický v podobe langošov a hot dogov, aj to sú Zlaté piesky.

No nielen to. Skôr než však rozložíte deku a oddáte sa slniečku – alebo vo chvíli, keď hľadáte útočisko pred jeho lúčmi, môžete sa zabaviť v Team upe. Slovenská pevnosť Boyard ponúka zábavu pre malých aj veľkých. V niekoľkých hodinách si môžete vyskúšať nielen svoju obratnosť, silu, či zmysel pre rovnováhu, ale aj pamäť a logické myslenie. Podobne ako v známej televíznej súťaži, aj v Team up hre plníte v miestnostiach úlohy v určenom časovom limite. Na rozdiel od francúzskeho originálu vám však v prípade nesplnenia nehrozí väzenie.. Bojuje len s časom a vlastnými silami. A čo je dôležité – bojujete vždy ako tím. Musíte si pomáhať. Práve preto je hra mimoriadne vhodná pre rodiny, či skupinky priateľov. Podporuje totiž zmysel pre spoluprácu.


Danubiana pre milovníkov umenia

Ak prichádzate od Šamorína či Rajky, tak určite cestou do Bratislavy navštívte Danubianu. Je to úžasné, vraj najromantickejšie, múzeum moderného umenia.  Výstavy slovenských a zahraničných umelcov nájdete tak v interniéri múzea ako aj vo vonkajších priestoroch, v parku.  Zaujímavosťou je, že časť parku sa nachádza na streche budovy odkiaľ je nádherný výhľad na Dunaj a okolitú prírodu.  Pokračovať môžete cez Ikeu. Ikea je miesto plné inšpirácií pre vaše bývanie a zároveň aj miesto, kde si môžete vychutnať výborné jedlo, kávu a koláč.

 .

 

 

Hrady, zámky, kaštiele – nielen pre princezné

V smere príchodu do Bratislavy zo Záhoria sa nachádza jedno z najstarších zdokumentovných miest našej histórie hrad Devín. V hornej časti hradu je prístupná  nová expozícia v jaskynných priestoroch pod názvom „Hrad Devín v 13. – 20. storočí“. Prostredníctvom viac ako 300 archeologických nálezov z hradu Devín.

Nájdete tu aj informácie o geologickej histórii hradného brala a unikátnu prezentáciu zvyškov mora z obdobia treťohôr (16 miliónov rokov).  Po troške histórie sa oplatí pokračovať ďalej do mesta a zastaviť sa v Eurovei, kde nájdete tak značkové obchody ako aj rôznorodú ponuku jedál, kávy a koláčikov.

Žiadny výletník by pri návšteve hlavného mesta nemal vynechať ani Bratislavský hrad. Je  zrekonštruovaný a z jeho nádvoria je nádherný výhľad na celú Bratislavu. Na nádvoriach nájdete aj mnohé zaujímavé akcie, preto sa pozrite na stránky hradu, aby ste mali aktuálnu informáciu o dianí. Hneď vedľa hradu je budova Parlamentu, oplatí sa osobne nakuknúť do budovy, ktorú poznáte z telky. Z Hradu je len kúsok do centra mesta, kde nájdete veľa zaujímavých reštaurácií, streetfood stánkov a kaviarní.

.

 

Navyše centrum mesta ponúka návštevu aj ďalších historických budov, ktoré by ste mali vidieť – Primaciálny či Zichiho palác. Klarisky, Pálfyho palác a mnoho iných. Historické centrum Bratislavy je turistami a návštevníkmi Bratislavy veľmi obľúbené, pretože na jeho prehliadku vám obvykle bohato stačia vlastné nohy. Pokiaľ by im však chceli nechať oddýchnuť, potom môžete využiť obľúbený vláčik Blaváčik, ktorý vás po všetkých dôležitých miestach centra povozí.

Nech už sa rozhodnete Bratislavu navštíviť kedykoľvek, tak by ste nemali vynechať Team Up, ktorí je ako stvorení pre rodiny s deťmi. Navyše sme si pre vás pripravili špeciálnu akciu!

Hra


Zľava 25 % na firemný teambuilding počas mesiaca august.

Zľava nezahŕňa občerstvenie.


*Akcia rodinný víkend platí len počas víkendu alebo vo sviatok pre tímy s minimálne jedným dospelým hráčom, maximálne s dvoma dospelými hráčmi. *maximálny počet hráčov v jednom tíme je 5. *Osoby do 15 rokov môžu byť požiadané, aby preukázali svoj vek platným dokladom (napr. preukaz poistenca) na uplatnenie zľavy *Minimálna účtovaná dĺžka hry je 60 minút. *Akcie nie je možné kombinovať. *Ceny sú vrátane DPH


* karty American Express a Diners Club neprijímame