11.02.2019

Ako nájsť v Bratislave vhodný priestor pre konferenciu: Tradičné, aj netradičné riešenia

konferencie.png

Bratislava láka každoročne stále viac a viac podujatí - konferencií a seminárov – či už pre širokú verejnosť, pre obchodných partnerov, alebo zamestnancov. Nájsť vhodné priestory je pre organizáciu akéhokoľvek eventu kľúčové. Nároky návštevníkov sa stále zvyšujú. Očakávajú vysokú kvalitu, zaujímavé interiérové riešenia, aj atraktívne doplnkové služby. Dostatočný počet parkovacích miest a dostupnosť sú samozrejmosťou.

 


www.novathon.net

Preto vo chvíli, keď začínate plánovať podujatie a mapovať všetky potreby, ktoré musí váš ideálny priestor spĺňať, prichádza obvykle rýchlo vytriezvenie. Kapacít navyše nepribúda geometrickým radom, a tak skombinovať požiadavky so želaným termínom, je často priam nadľudská úloha. Pri jej plnení môžete siahnuť po tradičných priestoroch... Alebo popustiť uzdu fantázii a skúsiť niečo iné.

Cestovanie v čase?

Kongresové sály prinášajú do plánovania eventu istý závan nostalgie a spomienok na strannícke mítingy. Dnes už je ich využitie oveľa rôznorodejšie, no pravdou je, že sa hodia najmä na skutočne masové podujatia, pri ktorých sa počet účastníkov počíta v tisícoch. Ak nemáte takéto ambície, mohlo by vaše podujatie aj po prispôsobení priestoru pôsobiť trochu stratene.


Hurá, späť do školy

Pri napnutom rozpočte si mnoho škôl rado privyrobí prenájmom konferenčných priestorov. Ak vás teda láka akademická pôda, určite nájdete vhodné auly a prednáškové sály v rôznych častiach Bratislavy – od Petržalky, cez Staré mesto až po Mlynskú dolinu. Nevýhodou takéhoto riešenia môže byť dostupnosť doplnkových služieb, ako je napríklad catering. Hoci sadnúť do lavíc môže byť zaujímavé retro, po spomienkach na školskú jedáleň už túži oveľa menej potenciálnych účastníkov.


Photo 32885349 © Adamgregor - Dreamstime.com

Tam, kde sa dá hlava skloniť  

Konferenčné priestory v hoteloch sú v porovnaní s klasickou kongresovou sálou komornejšie a príjemnejšie. No obvykle sú žiaľ veľmi málo modifikovateľné čo do štýlu a chýba im „duša“. Musíte preto hľadať hotel, ktorý štýlom a zariadením bude zodpovedať charakteru vášho podujatia... Alebo bude s podujatím tvoriť dráždivý kontrast – napríklad high-tech konferencia v priestoroch hotela v historickom štýle.  Navyše pri tomto type prenájmu musíte obvykle rátať s vyššími nákladmi. Ak preto bojujete s obmedzeným rozpočtom, potom si ušetríte radšej čas a vyberte sa ihneď radšej inou cestou.


Na kávičku? Nie, na seminár

Ak plánujete menšie podujatie, môžete sa poohliadnuť aj po gastro segmente. Reštaurácie a kaviarne sú v tomto prípade vhodným riešením. Jednoznačnou výhodou je priama dostupnosť kvalitného cateringu – pochopiteľne za predpokladu, že si vyberiete správne. No na druhej strane treba počítať s vyššími nárokmi na vybavenie. Nie každá reštaurácia má oddelený salónik s vhodným technickým zariadením, ktoré budete potrebovať.


Miesta, kde to žije


Vhodným spojením zaujímavého priestoru so širokými možnosťami modifikácie, dostatočnej kapacity a zaujímavých doplnkových služieb sú rôzne kreatívne priestory a centrá. Či už ide o bývalé fabriky, alebo aj priestory nášho centra Team Up.


Práve u nás -  neďaleko Zlatých pieskov, s výnimočne dobrou dostupnosťou a nadštandardnou kapacitou parkovacích miest, ponúkame zaujímavé riešenie pre konferencie, B2B podujatia, i väčšie teambuildingy. U nás v Team Upe je možné pohodlne umiestniť podujatie aj pre 250 osôb. Kvalitné ozvučenie, pripojenie na internet, projekčná technika, či široké možnosti modifikácie priestoru. Aj to sú faktory, ktoré robia z nášho centra zaujímavé miesto pre organizáciu rôznych typov podujatí.


Navyše... Kde inde usporiadať konferenciu, pri ktorej sa môžu účastníci odreagovať nielen pri kávičke ale aj pri jedinečnej hre v štýle pevnosti Boyard?


Opýtajte sa nás na detaily. Radi vám povieme viac...

Zuzana Madarasova – Keszocze
zuzana@teamup.sk
+421 940 627 133